Agencja InMarketing. Jak podpiąć płatność w Facebook Ads?
Strona główna » Blog » Jak podpiąć płatność w Facebook Ads?

Jak podpiąć płatność w Facebook Ads?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz reklamy na Facebooku samemu, czy współpracujesz z agencją marketingową lub freelancerem, zanim zostanie wypuszczona pierwsza kampania, Twoim obowiązkiem będzie podpięcie płatności w koncie reklamowym, tak aby Facebook mógł swobodnie pobierać określoną kwotę za działania. 

Na nowych kontach reklamowych mamy tylko dwie możliwe formy płatności za reklamy – karta płatnicza (kredytowa lub debetowa) albo PayPal. Nie można już przelewać środków na zasadzie pre-paid – to mogą robić tylko stare konta prywatne.  Nie należy się jednak obawiać tego, że Facebook pobierze nam za dużo pieniędzy. To globalna firma, która nie może pozwolić sobie na takie działania 🙂 Zawsze zapłacimy dokładnie tyle, ile wydaliśmy środków na reklamę. Facebook nie pobiera też żadnych zaliczek – najpierw wydajemy, a potem płacimy.

Żeby podpiąć płatność wystarczy wejść w ten link: https://www.facebook.com/ads/manager/account_settings/information/

(Przy okazji na tej stronie można uzupełnić swoje dane do faktury, którą generować będzie Facebook. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w tym artykule: Jak pobrać faktury z Facebooka w trzech krokach?).

Po lewej stronie, w starszej wersji, zobaczymy “ustawienia płatności” i to właśnie w ten przycisk należy kliknąć. Na nowszych wersjach menadżera firmy zobaczymy po prostu ikonkę karty, tak jak na screenie poniżej. 

Facebook Ads – metody płatności

W kolejnym kroku należy kliknąć w “dodaj metodę płatności” i tam uzupełnić wszystkie dane, zgodnie z wybraną formą – kartą płatniczą lub PayPalem. W rzeczywistości wygląda to tak:

Bardzo polecamy jednak podpięcie płatności poprzez kartę płatniczą – z PayPalem działa to po prostu różnie. Nie raz zdarza się, że pomimo posiadania środków na koncie, Facebook ma problem z pobraniem płatności z tego systemu.

Na końcu mamy też możliwość ustawienia dodatkowego limitu wydatków na koncie, ale nie jest to obowiązkowe. Są one obecne również na poziomie tworzenia kampanii (dzienne lub całkowite), ale w tym miejscu możemy ustawić limit dla całego konta. Jest to bardzo przydatne, jeżeli musimy zmieścić się w konkretnym budżecie, np. miesięcznym. Po osiągnięciu limitu wszystkie kampanie zostaną wstrzymane.

Życzymy udanych kampanii! Jeżeli masz inne problemy z technicznymi aspektami Facebook Ads to zajrzyj do naszych wcześniejszych artykułów:

Jak zaksięgować faktury Facebook Ads?

Czym różni się Business Manager od konta reklamowego?

Jak wygląda rozpoczęcie współpracy przy kampaniach Facebook Ads? Kwestie techniczne.

A jeśli coś nadal nie będzie dla Ciebie jasne lub chcesz podjąć szersze działania związane z Facebook Ads, skontaktuj się z nami!

Karol zajmuje się strategiami e-marketingowymi, a także odpowiedzialny jest za tworzenie i optymalizację kampanii reklamowych klientów w Social Media. Z systemem Facebook Ads nie rozstaje się nawet na krok. Absolwent Komunikacji w Biznesie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Najbardziej lubi mierzyć się z trudnymi branżami. Prywatnie Karol to miłośnik koszykówki, zwłaszcza ligi NBA, a po pracy spotkać go można na intensywnym treningu przy stole bilardowym.

 • Avatar

  Ilona Jesionka

  Leave reply
  26 sierpnia 2020

  Od roku sam fb pobierał opłatę za promocje na Instagramie za pomocą paypal a dzis dostałam informację, że nie da się opłacić, próbowałam sama kilkakrotnie to zrobić za każdym razem jest informacja, że odrzucono płatność…. Problem nie polega w Paypal, bo robiłam dziś inna transakcje bez problemu….. Nie posiadam karty kredytowej niestety i nie wiem wiec w jaki sposób mogę opłacić zaległe promocje 😢

  • Julia Markewicz

   Julia Markewicz

   Leave reply
   31 sierpnia 2020

   Dzień dobry Pani Ilono 🙂
   Polecamy skonsultować się z supportem PayPala, bo tam prawdopodobnie leży problem. Jeżeli to nie pomoże, to być może ostatecznością okaże się podpięcie jakiejś karty. Może Pani też skontaktować się z supportem Facebooka i tam podpytać, w czym może leżeć problem. Być może ich ręczna płatność przyniesie pożądany rezultat. Pozdrawiamy!

 • Avatar
  18 listopada 2020

  W sierpniu miałam włamanie na konto. Ktoś skorzystał z mojej karty. Środki na szczęście odzyskałam, kartę wymieniłam, ale boję się znowu ją dodać. Czy mieliście kiedyś podobne akcje?

LEAVE A COMMENT