Krzysztof podpowiada: Jak złożyć deklarację IFT-2/2R za reklamy Facebook i Google? Agencja InMarketing
Strona główna » Blog » Krzysztof podpowiada: Jak złożyć deklarację IFT-2/2R za reklamy Facebook i Google?

Krzysztof podpowiada: Jak złożyć deklarację IFT-2/2R za reklamy Facebook i Google?

Reklamujesz się w Google Ads lub Facebook Ads? 31 marca jest Twoja ostatnia szansa, żeby złożyć deklarację IFT-2/2R do Urzędu Skarbowego! Jest to obowiązek podatkowy, którego konsekwencją może być konieczność zapłaty podatku dochodowego.

IFT-2/2R a Google i Facebook

Korzystając z usług firmy Google lub Facebook, przedsiębiorca realizuje transakcje traktowane jako import usług. W praktyce oznacza to, że wszelkie faktury zgromadzone przez niego w ciągu roku podatkowego muszą być przeliczone na walutę polską.

Przedsiębiorca ma więc obowiązek zaksięgowania ich w podatku dochodowym i w podatku VAT, ale musi również złożyć informację dotyczącą rozliczeń zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych – IFT-2R.

Ważne – nie dotyczy to wyłącznie Google i Facebooka, ale także wszystkich innych firm, z którymi przeprowadzane były transakcje związane z importem usług! A więc także Linkedin, Twitter ads i wiele innych.

Więcej informacji o IFT-2R znajdziesz na stronie Ministerstwa Finansów: https://www.podatki.gov.pl/cit/wyjasnienia/informacje-ift-2r-sklada-sie-do-31-marca/ 

Co należy wykazać w IFT-2/2R?

W informacji należy zawrzeć dochód podlegający opodatkowaniu oraz kwoty zwolnione od podatku. Trzeba więc wziąć pod uwagę wszystkie wpłaty, które w danym roku podatkowym zostały zrealizowane za usługi reklamowe w systemie Google oraz Facebook.

Ostateczny termin złożenia deklaracji

Prowadzący działalność muszą dostarczyć IFT-2/2R do 31.03 każdego roku do właściwego urzędu skarbowego w danym województwie. Ale uwaga – jeśli korzystasz z usług obu firm (Google i Facebook), jesteś zobowiązany do przygotowania dwóch oddzielnych informacji. 

Obowiązkiem przedsiębiorcy jest również dostarczenie tych deklaracji do kontrahenta, czyli w tym przypadku firm Google i Facebook. 

Jak przesłać deklarację IFT-2R do Google? 

W przypadku Google należy napisać lub zadzwonić do supportu, wskazać adres e-mail i na tego e-maila przyjdzie do nas wiadomość. Wystarczy odpowiedzieć na tę wiadomość załączając deklarację i można uznać obowiązek za spełniony.

Jak przesłać deklarację IFT-2R do Facebooka? 

W przypadku Facebooka należy przesłać deklarację na e-mail [email protected], w kopii załączając również adres e-mail [email protected] 

*Powyższy artykuł nie jest doradztwem podatkowym i nie bierzemy odpowiedzialności za aktualność i poprawność zawartych w nim informacji. Aby uzyskać pewną poradę podatkową skontaktuj się z certyfikowanym doradcą lub rozliczającym Cię biurem rachunkowym.

Przedsiębiorca, założyciel i CEO kilkunastoosobowej agencji marketingowej InMarketing koncentrującej się na wspieraniu małych i średnich firm w docieraniu do właściwych odbiorców w Internecie. Z perspektywy strategicznej zaangażowany w obsługę kilkudziesięciu klientów. Szerokie doświadczenie zawodowe zbierał podczas pracy w firmie szkoleniowo-edukacyjnej Life Architect, gdzie stworzył dział e-marketingu, odpowiadał całościowo za sprzedaż Internetową, partnerstwa zewnętrzne, negocjacje.

LEAVE A COMMENT